Зарічненська селищна рада у Вараському районі провела тендер на закупівлю сміттєвоза із заднім завантаженням. Єдиним учасником, а відтак — переможцем, стало ТОВ «Голд С», яке запропонувало майже 18-річну вживану машину за 1 мільйон 584 тисячі гривень. Низька платоспроможність громади стала причиною такої покупки, — каже селищний голова.
Яку автівку купувала селищна рада
Зарічненська селищна рада оголосила закупівлю 29 квітня 2026 року з очікуваною вартістю 1 мільйон 700 тисяч гривень.
У вимогах до транспорту на сайті «Прозорро» зазначили, що сміттєвоз має бути не раніше 2007 року випуску, із пробігом до 300 тисяч кілометрів. Також замовник допускав використані шини у машини — їхня зношеність не повинна була перевищувати 20%.
Селищна рада просила надати й фото машини у складі тендерної пропозиції.
На відкриті торги прийшла лише одна фірма — ТОВ «Голд С», яка готова була надати сміттєвоз на 116 тисяч гривень дешевше — за HM 1 мільйон 584 тисячі гривень.
З фірмою підписали угоду на купівлю техніки 14 травня 2026 року.
Згідно з документами, селищна рада придбала сміттєвоз, якому майже 18 років.

Це автівка бренду Mercedes-Benz (модель 1824) 2008 року випуску. Пробіг цієї автівки становить 281 тисячу 705 кілометрів.
- Об’єм двигуна — 6,3 літра.
- Об’єм бункера для побутових відходів — 15,5 кубів.
- Вантажопідйомність сміттєвоза — 1 тонна.
Ці технічні характеристики майже ідентичні тим, які у тендерній документації прописувала селищна рада.

Якщо дивитися на аналоги на «Авто.Ріа», то вартість автівки приблизно відповідає ринковій.
У фірмі-переможниці тендеру повідомили, що поставили сміттєвоз в крайній строк за умовами закупівлі — 5 червня 2026-го.
Чому посадовці вирішила купити таке старе авто?
Про це «Рівненські гроші» запитали Юлію Гнедко, контактну особу, відповідальну за закупівлю, проте вона відмовилася відповідати.
Ми зв’язалися із головою селищної ради Богданом Квачуком, який ось так пояснив купівлю старого сміттєвоза:
— Враховуючи низьку платоспроможність нашої громади купити новий транспорт ми не маємо можливості. А сума, яка була виділена на транспортний засіб, недостатня для закупівлі нового автомобіля навіть з найнижчими технічними характеристиками.
— Нами було підібрано технічні якості та характеристики автомобіля, які нам підходили і ми змогли закупити автомобіль, а не просто оголосити закупівлю, яка б не відбулася. — додав посадовець.
До теми: Зарплата голови Зарічненської територіальної громади Богдана Квачука за 2025 рік
Сміттєвоз, який поставили до Зарічненської селищної ради, за словами керівника фірми «Голд С» Руслана Селецького, придбали в Німеччині. Утім, у якого саме постачальника — «не пам’ятає».
На запитання, чому вирішили обрати автівку, якій 18 років, Руслан Селецький відповів, що «навіть старий Mercedes кращий за Ford».
— Ну це ж Mercedes, це ж не Ford — є різниця. У мене по Рівному їздять мої «Мерседеси», а на КАТП їздять нові «Форди». Підійдіть до водія й запитайте за «Мерседеси» й за «Форди» — і ви все зрозумієте, побачите різницю у витратах та в комфорті. Працівнику, який завантажує баки, треба зайти й вийти в кабіну близько ста разів на день. Ну і як це зробити на «Форді» — залізти на чотири сходинки, а як на «Мерседесі» з низькопольною підлогою? — заявив він у коментарі «Рівненським грошам».
Мільйони за сміттєвози від «Голд С»
За даними аналітичної системи «YouControl», товариство «Голд С» зареєстроване у Рівному 2013 року.
Власник підприємства — Віктор Селецький, а керує фірмою Руслан Вікторович Селецький, вочевидь, його син.
З 2021 року у цього підприємства почало орендувати сміттєвози рівненське КАТП-1728 (з 2018 року — єдине підприємство, котре вивозить сміття у Рівному).
У 2022 році, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, КАТП-1728 уклало договір оренди з цією фірмою без конкурсу, за переговорною процедурою. Причина — на оголошені двічі відкриті торги ніхто, окрім «Голд-С», не прийшов.
Водночас КАТП-1728 на закупівлях з оренди сміттєвозів прописувало вимоги так, щоб туди не прийшли «зайві» постачальники.
У період цих закупівель міським головою Рівного був Олександр Третяк (обіймав посаду у 2020-2023 роках). Тоді як керівника фірми «Голд С» Руслана Селецького називали спонсором його виборчої кампанії.
«Голд С» продовжує надавати в оренду сміттєвози Комунальному автотранспортному підприємству 1728.
Зокрема, цьогоріч комунальники уклали з фірмою договір вартістю майже 4 мільйони гривень. За договором фірма передала в оренду сміттєвози Mercedes-Benz 2012 та 2013 років випуску.



